La NORDICA Carillon

Krb zabírající minimum místa, vysoké prosklení odhalující celý proces hoření , bezpečné a pohodlné přikládání vysouvacími dvířky nahoru, čisté sklo po celou dobu provozu. Těžko budete hledet podobný výrobek. Středně výkonná krbová vložka s vysouváním přikládacích dvířek nahoru má prosklení vertikální. Malý výkon prostě nelze vyrobit, když je rošt veliký – na šířku! Vertikální rozměr má  řadu výhod. Tak především malý výkon a pomalejší hoření dřeva. Dřevo se staví v topeništi na výšku a to umožní pozorování celého procesu hoření. Po přiložení dřevo chytá od spodu, po nahřátí se začnou uvolňovat plyny hořící modro-bíle, potom začne hořet dřevo žluto-červeně, postupně se rozpadá a na konci zůstanou na roštu žhavé uhlíky. Zkuste se zamyslet!  Už jste to někde viděli?  Myslíme, že ne. A pokaždé je to jiné. Pro chvíle odpočinku a odreagování ideální způsob. Pro lepší představu okótovaný půdorys a bezpečné vzdálenosti kolem krbu.

72 127 

Katalogové číslo: 357 Kategorie:

Tak jak je unikátní tento výrobek z venku, to samé je i uvnitř. Celá základní konstrukce je svařena z oceli o síle 5 mm. Jedná se o velmi pevnou a těsnou spalovací komoru s držáky na zavěšení kachlů. Ve spodní části pod litinových roštem je velký popelník, umožňující vybírat popel jednou za týden. To vše je ukryto kachlovým a ocelovým obkladem s kombinací černého skla. Celkový dojem vychází velmi subtilně, ale je plně funkční.

Otvírací přikládací dvířka  se vysouvají nahoru. Pro čištění vnitřku skla se po uvolnění aretace otvírá celý rám nahoře. Rám je ukryt pod sklem s černou maskou, tak aby doplňoval čelní prosklení nad a pod dvířky. Vnitřní obložení ohniště je jedinečné. Jsou to desky s patentovou technologií pod obchodním názvem „YRONKER“. Co je na nich tak převratného?  Především vysoká žárová odolnost a pevnost blížící se litině. Se šamotem se to nedá ani trochu srovnávat! Výroba je na přírodní bázi a tím šetří životní prostředí. Také další parametry jsou nadstandardní!  Hladký povrch snižuje zanášení černým uhlíkem, vysoká hmotnost a síla udržuje stabilně vysokou spalovací teplotu. Bílé zbarvení odráží více tepla do prostoru  a při správné teplotě zůstává světlé. Podle toho se dá usuzovat jak kdo topí! Zda správně nebo špatně.

Regulovatelný primární vzduch podporuje roztápění do studeného komínu. Sekundární vzduch je průchodem přes labyrint vzduchových cest, tak silně předehřán, že když fouká od shora na sklo, spálí případné usazeniny nebo je jednoduše sfoukne. Regulace je páčkou, schovanou u popelníku, umožňuje jemnou regulaci rychlosti hoření. Přívod na centrální (externí ) vzduch je vyveden vzadu do hrdla o velikosti 120mm.

Další jedinečnou vlastností je natáčení do stran v úhlu 45°. Toto se hodí,  když vstup do komínu není na místě pro  ideální přímý pohled a natočením s aretací se to umožní.

Boční kachle jsou v provedení bordo a také velmi moderní bílá. Lesklá glazura navozuje pocit luxusu.

Hmotnost přes 200kg je výhodná do nízkoenergetických domů, kde je potřeba tepla malá a předávání má být trvalé a pomalé.

ROZŠÍŘENÉ TECHNICKÉ PARAMETRY

 

Jmenovitý výkon do vzduchu: 7 kW
Jmenovitý výkon do vody:
Maximální hodinová spotřeba dřeva: 2,1 kg/h
Průměr kouřovodu: 150 mm
Vývod kouřovodu: Horní
Účinnost: 78,2 %
Hmotnost: 214 kg
Výhřevnost prostoru při zateplení 50W / 1m³: 200 m³
Průměr roury pro přívod externího vzduchu: 120
Výška: 1407 mm
Šířka: 590 mm
Hloubka: 595 mm
Typ spalování: Dvoustupňové
Obklad: Kachlový
Konstrukce spalovacího prostoru: Litina / Ironker
Typ roštu: Pevný
Popelník: Odnímatelný
Velikost polen: 300 mm
Rozměr vstupního otvoru do spalovacího prostoru: 290 x 300 mm
Rozměry spalovacího prostoru: 240 x 590 x 380 mm
Přenos tepla: Konvekcí a sáláním

ROZŠÍŘENÉ TECHNICKÉ PARAMETRY PRO KOMINÍKY

Jmenovitý výkon: 7 kW
Tah komínu: 14 Pa
Hmotnostní průtok spalin: 8,2 g/s
Teplota spalin vystupujících ze spotřebiče: 256 °C

Pro upřesnění ceny nebo prohlídka příslušenství

MO ceník nebo PDF katalog výrobce.

Jak správně topit dřevem

Nedělejte chyby

Jak správně grilovat

Nedělejte stejné chyby