La NORDICA Nicoletta Silk Vogue

Kamna Nicoletta jsou jedny z nejhezčích od firmy Nordica

Přikládací dvířka  jsou spojeny v jeden celek s novou konstrukcí litinového rámu. Moderní tvar dvířek zamezuje otevírání popelníkových dvířek a tím i snižování účinnosti. To je podmínkou pro těsnost spalovacího prostoru, lepší regulovatelnost a snížení emisí CO2 a prachových částic. Také stoupla účinnost k 80,9%  spotřeby  2,3 kg za hodinu je skutečně nízká. Druhý plášť je vytvořen z kachlových bloků, které jsou  zavěšené .  Spodní díl je osazen vysouvacím šuplíkem, který může ukrývat dřevo ale muže sloužit také jako ochrana vypadávání popílku  při přikládání.

64 720 

V současné době nejsou ceny kamen a příslušenství aktuální. Jedna se pouze o katalog možných produktů a ceny budou upřesněny na zaklade poptávky.
Dále jsou kamna pouze prodávaný s instalaci. Cena instalace na vyžádaní také.

Skladem

Katalogové číslo: 363 Kategorie:

Bytelná dvouplášťová  konstrukce  má  vnitřní korpus  z pozinkované oceli. Tato ochrana zcela vylučuje reznutí a řadí je v tomto směru mezi nezničitelné  Uvnitř jsou vložené na sebe jednotlivé litinové desky vyplňující celý spalovací prostor.  Vnitřní vroubkování  litiny má vliv na hoření a zamezuje praskání. Otočný litinový rošt a popelník umožňují dlouhodobé topení bez vyhasnutí.V horní části ohniště, před výstupem do komína jsou vloženy dva deflektory. Ty mají za úkol jednak omezit plameny do komína ale i zlepšit  průběh dohoření plynů ze dřeva.

Ovládání při topení je velmi jednoduché. Zatápí se otevřením spodního (primárního) vzduchu  šoupátkem nebo kolečkem na dvířkách . Vzduch pod rošt usnadňuje roztápění do studeného komínu! Po roztopení a nahřátí kamen se tento vzduch musí uzavřít a začne působit vzduch druhý (sekundární). Tento vzduch prochází litinovým nástavce uvnitř ohniště, kde je pro vzduch vytvořen labyrint pro maximální ohřev. Takto horký vzduch je vyfukován štěrbinou v horní   části skla dvířek a tím zamezuje usazování sazí. Druhou  hlavní funkcí je slučování s plyny uvolněnými ze dřeva. Tomu se říká dvojité ekologické hoření. Pro ještě lepší hoření a čistotu skla má Nordica zabudován automatický třetí vzduch (terciární) v zadní části ohniště. Právě tato konstrukce má jedinečné vlastnosti na provoz a jednoduchou obsluhu.

Velkou předností je také, že nasávací otvory do druhého pláště jsou hodně u podlahy a při delším topení se ohřátý teplý vzduch dostane dost daleko od kamen. Masivní kachle s ocelovo-litinovou konstrukcí korpusu jsou  velmi těžká a dosahuje se váhy 168 kg.

Toto zcela zamezuje kolísání tepla navenek  při přikládání a po vyhasnutí dlouhou dobu ještě hřeje.

Technický popis:

Výkon do vzduchu v kW: 8
Spotřeba paliva v kg/h: 2,3
Velikost kouřovodu v mm: 130
Vývod kouřovodu: horní
Účinnost v %: 80,9
Hmotnost v kg: 168
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3: 229
Velikost externího vzduchu v mm: 120
Výška v mm: 980
Šířka v mm: 587
Hloubka v mm: 572
Typ spalování: Třístupňové
Obklad: keramika
Konstrukce spalovacího prostoru: Litina
Typ roštu: Otočný
Popelník: Vyjímatelný
Velikost polen v mm: 300
Palivo: dřevo, dřevěné brikety
Rozměr vstupního otvoru do spalovacího prostoru v mm: 355×245
Rozměry spalovacího prostoru v mm: 374x360x350
Přenos tepla: konvekce
Doporučený tah komínu v Pa: 12
Hmotnostní průtok spalin v g/s: 6,7
Výstupní teplota spalin v °C: 283

Pro upřesnění ceny nebo prohlídka příslušenství

MO ceník nebo PDF katalog výrobce.

Jak správně topit dřevem

Nedělejte chyby

Jak správně grilovat

Nedělejte stejné chyby