La NORDICA Zen

97 970 

Katalogové číslo: 359 Kategorie:

Přišel, viděl zvítězil. I takto by se dalo polemizovat nad novým rohovým krbem od Nordiky. Malý zastavovací rozměr, velké plameny hoření, malý výkon s akumulací do mastku. Zakulacené pravoúhlé sklo ve dvířkách navazuje nahoře i dole na opláštění ve stejném tvaru. Prostě v jednoduchosti je krása!

Nový typ krbu pro instalaci do rohu nebo ke stěně.Kombinace tepla sálavého, konvekčního a akumulačního.Velké zakulacené prosklení z jednoho kusu, konstrukčně navazuje na čelní opláštění. Kombinace černé oceli a mastku vytváří při topení příjemnou atmosféru.Kompaktní rozměry, snadná a rychlá montáž jsou přednosti,které jsou výhodné.
Při instalaci do rohu zabírá pouze 50 cm x 50 cm ale velké rohové krbové prosklení umožní fascinující pohled do plamenů z celé místnosti. Dvouplášťové provedení v kombinaci s mastkovým obkladem splňuje dva protiklady. Rychlý ohřev vzduchu konvekcí a při delším topení akumulaci tepla do mastku, který vydává teplo po dlouhou dobu po vyhasnutí.

Popis konstrukce.

Do nízko energetických domů je potřeba dodávat teplo o malém výkonu dlouhodobě.

Toto je těžko splnitelné při klasických kamnech nebo krbech, protože minimální množství dřeva co čistě hoří v malém ohništi je 1 kg až 1,5 kg. To ale dává 3 -4  kW tepla do místnosti  a to je  moc. Proto vyvinula Nordica akumulační krb –kamna, která předávají teplo do prostoru trvale a rovnoměrně. Mastkové  obložení zvyšuje akumulaci  a tím i pomalé a rovnoměrné vyzařování tepla do místnosti.

Vnitřní vložka má malou plochu  roštu, aby hořelo čistě malé množství dřeva ale pro intenzívní pohled na hoření dřeva je rozměr na výšku. To umožňuje vkládat polena jak na výšku – efektní hoření s menším výkonem, tak i vodorovně s větším výkonem.

Krbová vložka je vskutku unikátní. Prostor ohniště je obložen silnými deskami Yronker, se zvýšenou pevností a akumulací. Desky jsou hladké bílé s vysokou vyzařovací schopností do prostoru. Litinový rošt, vysouvací popelník,  snadná regulace hoření je samozřejmostí. Třístupňové spalování se silným předehříváním  primárního a sekundárního vzduchu. Třetí terciární vzduch je automatický. Konstrukčně je v zadní části ohniště a má za úkol rovnoměrné shoření plynů. Hlavní důsledek je čistší kouř (emise CO pod 0,12%) , vysoká účinnost přes 78% a také dlouhodobě čisté sklo.

Hmotnost s kachlovým obkladem je 196 kg. To už se ale nejedná o normální kamna ale o akumulační, kdy je teplo předáváno pomalu a rovnoměrně. Proto i v přestávce topení stále ohřívá obytný prostor.

Pro šetrné a ekologicky smýšlející je tato volba ideální a může být zcela nezávislá na vnějších dodávkách energie!

Ideální do nízkoenergetických domů, malých obytných prostorů, kde rozměrem  50cm x 50 cm ideálně zapadne.

Krb je dodáván na paletě  a smontování nezabere více jak dvě hodiny.

 

ROZŠÍŘENÉ TECHNICKÉ PARAMETRY


Jmenovitý výkon do vzduchu: 7 kW
Jmenovitý výkon do vody:
Maximální hodinová spotřeba dřeva: kg/h
Průměr kouřovodu: 130 mm
Vývod kouřovodu: Horní
Účinnost: 8,6%
Hmotnost: 196 kg
Výhřevnost prostoru při zateplení 50W / 1m³: 215m³
Průměr roury pro přívod externího vzduchu:
Výška: 1305 mm
Šířka: 463 mm
Hloubka: 463 mm
Typ spalování: Třístupňové
Obklad: Mastek
Konstrukce spalovacího prostoru: Litina / Ironker
Typ roštu: Pevný
Popelník: Vyjímatelný
Velikost polen: 300 mm
Rozměr vstupního otvoru do spalovacího prostoru: 350×395 mm
Rozměry spalovacího prostoru: 485x350x320 mm
Přenos tepla: Sáláním a akumulace

 

 

ROZŠÍŘENÉ TECHNICKÉ PARAMETRY PRO KOMINÍKY

 

Jmenovitý výkon: 7 kW
Tah komínu: 12 Pa
Hmotnostní průtok spalin: g/s
Teplota spalin vystupujících ze spotřebiče: °C

Pro upřesnění ceny nebo prohlídka příslušenství

MO ceník nebo PDF katalog výrobce.

Jak správně topit dřevem

Nedělejte chyby

Jak správně grilovat

Nedělejte stejné chyby