Údržba a náhradní díly pro kamado gril Big Green Egg

26. Čvc 2023 | Grilování, Produkty

Náhradní díly pro kamado gril Big Green Egg

Na keramické tělo kamado grilu Big Green Egg je výrobcem v mnohých případech poskytována doživotní záruka, neboť tato značka si za kvalitou své keramiky hrdě stojí. Avšak ani u tohoto kamado grilu se nevyhnete nutnosti přeci jen vyměnit některý z již opotřebovaných či neopatrnou manipulací zničených dílů. V naší nabídce náhradních dílů naleznete velké množství potřebných součástí pro vaše zelené “vajíčko”. Čím lépe se budete o kamado Big Green Egg starat, tím déle vám bude sloužit a dobře vypadat.

Nejprodávanějším náhradním dílem u jinak plně funkčního Eggu bývá plstěné těsnění. Jakmile je těsnění až příliš tvrdé, nemůže už správně fungovat a je třeba jej vyměnit. Prodává se ve dvou velikostech – užší pro malé grily do velikost M a širší pro grily od velikosti L. K výměně těsnění při pravidelném používání grilu by mělo dojít zhruba každé dva roky.

ÚDRŽBA BIG GREEN EGG

ZAKRÝVEJTE VAŠE EGG

Vaše EGG můžete s klidem nechat celý rok venku. Díky unikátní keramice snadno odolá všem druhům povětrnostních vlivů. Doporučujeme ho však zakrýt, abyste ochránili kovové části. Ideální je použít obal na EGG a rEGGulátor, který je dostupný v různých velikostech a provedeních.

Tímto způsobem zabráníte tomu, aby se jednotlivé části EGG nepoškodily.

ZKONTROLUJTE VŠECHNY ŠROUBY A MATICE / KRYTY MATIC

Přibližně po měsíci po sestavení Vašeho EGG zkontrolujte, zda jsou všechny šrouby a matice/ kryty matic, dobře utaženy, popřípadě je dotáhněte.

Dlouhé šrouby, které jsou na černé obruči kolem keramické základny a víka, mohou být utaženy tak, že jsou mírně zakřivené.

UDRŽUJTE KOVOVÉ A LITINOVÉ ČÁSTI EGG

Udržujte pohyblivé kovové části EGG, zejména závěsné panty a větrací dvířka, v optimálním stavu ošetřováním WD-40 nebo silikonovým sprejem několikrát ročně.

Pokud má vaše EGG litonový poklop s dvojí funkcí, doporučujeme vám ho pravidelně ošetřovat rostlinným olejem. Upozornění: k tomuto účelu nepoužívejte olivový olej. Nástupce litinového poklopu s dvojí funkcí, rEGGulátor, má již speciální antikorozní nátěr.

VYMĚŇTE PLSTĚNÉ TĚSNĚNÍ

V průběhu času budete muset vyměnit plstěné těsnění mezi keramickým víkem a keramickou základnou, protože těsnění chrání keramickou základnu a zabraňuje proudění “nepsrávného vzduchu”.

Těsnění můžete jednoduše vyměnit za použití těsnicího klíče č. 13, nože, kusu hadříku nebo čisticího polštáře. Postupujte následovně:

Krok 1: Odstraňte rEGGulátor nebo litinový poklop s dvojí funkcí z EGG. Pomocí klíče uvolněte matice na černé obruči, zvedněte opatrně keramické víko a umístěte je na bezpečné místo a ujistěte se, že nemůže spadnout!

Krok 2: Povolte spodní černou obruč na keramické základně a nechte ji na svém místě.

Krok 3: Použijte nůž a / nebo tmel na odstranění co nejvíce starého těsnění z keramické základny a z víka. Oškrabte vnitřní keramiku pomocí ostrého nože nebo tmelového nože a veškeré zbytky odstraňte brusným papírem o zrnitosti 80. Nakonec otřete kuchyňskou utěrkou.

Krok 4: Opatrně lepidlo / samolepicí přilepte na okraje keramické základny a víka. Ujistěte se, že švy těsnění jsou na základně a víku přesně na svém místě. Je lepší nechat těsnění lehce přečnívat na vnější než na vnitřní straně, kde by se v okamžiku použití EGG spálilo. Snažte se těsnění nechat volnějí a příliš neutahovat, protože při zahřátí se může vlivem tepla smrštit. Jakmile je těsnění nalepeno, zbytek odřízněte.

Krok 5: Big Green Egg smontujte zpět. Podržte obruč na keramické základně a matice nechte trochu povolené. Pečlivě umístěte víko do horní obruče a matice opět neutahujte úplně napevno. Ujistěte se, že víko a obruče jsou dokonale srovnané. Pokud je třeba, opatrně je narovnejte, poté dotáhněte pevně všechny matice.

Po skončení je ideální nechat EGG po dobu 24 hodin se zavřeným víkem. Poté je jemně zahřejte. Teplo zajistí, že lepidlo dobře přilne ke keramice. Těsnění by mělo být měněno přibližně jednou za dva roky.

Produkty pro grily Biggreen