Materiál Hakalith použítí pro stavbu krbů?

23. Úno 2022 | Tipy

Co je materiál Hakalith?

Obložení krbu a krbové obestavby jsme již řešili v našem článku “stavba krbu”. V tomto článku bychom Vás rádi seznámili s nově vyvinutým a patentově chráněným obložením HAKALITH od německé firmy HARK.

Tento materiál je nově vyvinutý speciálně pro stavby krbů a kamen z vyztuženého lehkého betonu se skleněnými vlákny, který kombinuje několik pozitivních vlastností dohromady.

  1. Narozdíl od jiných lehkých stavebních materiálů, obsahují desky HAKALITH místo vzduchu pěnová skleněná vlákna. Díky tomu jsou desky velmi pevné, ale přesto lehké. Kvůli velké objemové hmotnosti materiálu zaručují desky HAKALITH vynikající tepelnou vodivost, což také zaručuje příjemně teplý povrch a akumulaci.
  2. Desky jsou kalibrovány pro další precizní a přesné zpracování.
  3. Desky HAKALITH se ve výrobě postupně, lepí, šroubují, stěrkují, brousí a nakonec se natírají základním nátěrem tak, aby byla dodána co nejvyšší kvalita. Jsou možné různé povrchové úpravy. Kartáčovaná (základní) pro nátěr nebo omítku a Betonoptik pro šedý hladký pohledový povrch.
  4. Pro zvýšení stability jsou v zadní části rohové spoje již slepeny a v případě potřeby mohou být ve výrobě namontovány plechy proti vyzařování.
  5. Hotová zařízení se skládají z několika stavebních dílů a jejich instalace je velmi snadná, např. model 1/197.0 se skládá pouze z 5 dílů. Montážní doba se tedy snižuje.
  6. Ke všem zařízením se dodává roznášecí ocelová deska na podlahu, na kterou jsou jednotlivá zařízení montována.
  7. Díky roznášecí ocelové desce se mohou instalovat zařízení na téměř jakoukoliv podlahu, dokonce na plovoucí nebo podlahové topení, aniž by bylo nutné vytvořit betonový základ.

Velkoformátové a přesně zpracované díly pro rychlou a jednoduchou montáž. Jedná se o přesný polotovar spojovaný šrouby.

Hotová povrchová úprava "základní hrubá" - nátěr nebo omítka a "Betonoptik - pohledový beton"

Trvanlivé a stabilní spojení

Připraveno k instalaci předvyrobených dílů s již namontovanými plechy proti vyzařování

Produkty s materiálem Hakalith

Krbová kamna Hark FIFTY 1.0 ECOplus
Krbová kamna HARK FIFTY 2.0 ECOplus
Krbová kamna HARK FIFTY 3.0 ECOplus
Krbová kamna HARK FIFTY 3.1 ECOplus
Krbová kamna HARK FIFTY 3.2 ECOplus